DUYURULAR

DEĞERLİ ARKADAŞLARIM

 

Bir yılı daha geride bırakırken, MEDAŞ bölgesinde sizlerle beraber verdiğimiz hizmette 5 yılı tamamlamış oluyoruz. Başladığımızda toplam sayımız 100 civarındaydı, bu gün 300 e yakın bir sayıdayız. Bu süre içerisinde sonradan bize dahil olan arkadaşlar olduğu gibi, başından beri bizimle beraber olanların sayısı da oldukça fazla.

Burada genel olarak sizlerin de bildiği bazı konuları ele alarak değerlendirmek istiyorum;

Dile getirmek istemiyorum ama maalesef bazı arkadaşlarımızı iş kazaları sonucunda kaybettik. İşe başladığımızın 10. Gününde meydana gelen kazada Adem OLUKÇA yı, bir yıl sonra da Taner BOZDAĞ ı, bu yılda Yunus BÜYÜKYAVUZ kardeşimizi genç yaşında kaybettik.

Bu kayıplar bizleri derinden yaraladı, ama işe devam etmek belkide en iyi terapi oluyordu bizlere. Bu arkadaşlarımızı geri getirmek mümkün olamayacaktı ama geride kalanlara sahip çıkmamız gerekiyordu. İlk kazanın davası sonuçlandı, Medaş, Alcen ve biz eşit derecede suçlu bulunduk, hükmedilen tazminatın tamamını biz ödedik. Taner kardeşimizin ailesinin bakımını üstlendik, olay anından beri bunu sürdürüyoruz, sonuna kadar da sürdüreceğiz.

Çalışma sürecinde değişik uygulamalar oldu, işverenimiz enverimli yöntemi bulmak ve uygulamak için sürekli bir çalışma yürütüyor. Bunun sonucundada bu değişiklikler uygulamaya konuluyor. Bu uygulamalar sonucunda sayımızdaazalma veya artışlar olabiliyor.

Önümüzdeki iki yıl için yapılacak uygulamanın ana hatları belli oldu. Arıza ve Bakım hizmetleri ayrı olarak uygulanacak. Bu durumda Arıza ve Bakım işini beraber üstlenemediğimiz bölgelerde bazı arkadaşlarımızla ayrılmak zorunda kalacağız, ancak bu ayrılma firma bazında olacak, herkes işine devam edecek.

Benim temennim şu anda hizmet verdiğimiz bütün bölgelerde yeniden işi üstlenmek, inşallah gerçekleşir. Şubat ayı içerisinde belli olacak sonuçlar.

Bu yıl yaşanan gelişmelerle çalışanlar adına iyi şeyler oldu.Sendika ile yapılan sözleme neticesinde hatırı sayılır bir gelir artışı oldu.Bu artışın % 50 sini Alcen, %50 sini de biz karşıladık.

Ocak ayından itibaren asgari ücrette yaşanacak artışın herkesin gelirinde az çok artış sağlayacağını düşünüyorum.

Bu yıl yaşanan bir değişiklik hepimizi sevindirdi. 5 yıldan fazla bir süredir bizimle birlikte çalışan Serhat IŞIKLI işverenimiz tarafından Baş Mühendis olarak transfer edildi.  Bu durum her ne kadar bizim için bir kayıp olsa da, bizim yaptığımız işe bakış politikamızın doğruluğunun kanıtı oldu, bizleri çok mutlu etti.

Burada birazda işi nasıl yönettiğimizi ve işe bakış açımızı anlatmak istiyorum. Medaş bünyesinde yürütülen bu işi yapanlar sizlersiniz.Mühendislerimiz ve işçilerimiz. Biz, Mühendislerimizin yetki ve sorumluluklarını artırarak, her zaman yanlarında olduğumuzu hissettirerek,destek olarak, arkadaşça diyalog kurarak işlerine motive olmalarında yardımcı oluyoruz. İşçilerimizin hayatlarını kendilerine emanet ettiğimizi her fırsatta söylüyoruz.

Çalışanlarımıza, olabildiği kadar konforlu iş ortamı sağlıyoruz. Onların ısınmalarını, temizlenmelerini, lojistik desteklerini,sağlıyoruz. Onlara insanca davranılması ilkesini en önde tutuyoruz. Onların evlerine azami ölçüde mutlu ve huzurlu gitmelerini sağlamak en öncelikli hedefimiz, bunu her daim canlı tutuyoruz.

Bu ilkeler çerçevesinde, imkanları daha da artırmak, şartları daha da iyiye götürmek umuduyla çalışmalarımız devam edecektir.

Gelecek yıllarda, hep birlikte daha emniyetli ve huzurlu, her türlü kazadan uzak iş ortamının sağlanması dileğiyle, hepinizin yeni yılını kutluyorum. Aileleriniz ve sevdiklerinizle birlikte nice yıllara kavuşmanızı diliyorum.

 

M. Akif DİNÇER